zabiegi

toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to skuteczny sposób w walce ze zmarszczkami. Toksyna łącząc się z płytką motoryczną mięśni mimicznych uniemożliwia ich kurczenie. Mięsień, który nie pracuje, słabnie i staje się atroficzny, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się nawet po całkowitym zmetabolizowaniu preparatu. Zabieg można powtarzać co około 6 miesięcy.

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg łączący mikronakłuwnie oraz działanie fali o częstotliwości radiowej. Podczas zabiegu wybrany obszar skóry stempelkuje się cieniutkimi igłami, pomiędzy którymi przez krótki moment płynie fala radiowa. W tak podgrzanej tkance, włókna kolagenowe ulegają obkurczaniu, a mikroruszkodzenia od nakłuć dodatkowo stymulują skórę do regeneracji.  Efektem połączenia tych dwóch technik jest intensywne zagęszczenie skóry, dzięki czemu zabieg znajduje zastosowanie w leczeniu blizn (zwłaszcza potrądzikowych), rozstępów i głębokich zmarszczek. Jednak radiofrekwencja mikroigłowa to nie tylko leczenie, ale przede wszystkim profilaktyka przeciwstarzeniowa. Już po jednym zabiegu skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta i świeża. W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych laserem, radiofrekwencję mikroigłową można wykonywać przez cały rok, a rekonwalescencja pozabiegowa jest szybsza i mniej uciążliwa. Zabieg można powtarzać co około 4 tygodnie.

karboksyterapia

Zabieg z użyciem medycznego, certyfikowanego dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla zastosowany podskórnie stymuluje organizm do tworzenia nowych naczyń krwionośnych i poprawy przepływu krwi, czego efektem jest lepsze ukrwienie, a tym samym ‚natlenowanie’ wybranej tkanki. Głównymi wskazaniami do zabiegu są cienie pod oczami, cellulit, rozstępy, miejscowo wiotka skóra. Karboksyterapia jest zabiegiem seryjnym – najlepsze efekty pojawiają się po kilku zabiegach, wykonywanych co 7-10 dni.

lipoliza iniekcyjna

Zabieg polegający na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową preparatów niszczących adpiocyty – komórki tkanki tłuszczowej. Uwolnione trójglicerydy są usuwane przez organizm. Zabieg służy do pozbycia się niechcianego „lokalnego” tłuszczyku, z którym nie jesteśmy sobie w stanie poradzić ćwiczeniami i dietą. Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są otyłość, a także choroby nerek oraz wątroby.

Zabieg seryjny, powtarzany co 4 tygodnie. Z reguły koniecznych jest około 5-8 zabiegów.

wypełniacze iniekcyjne

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu. Doskonale nawilża skórę – jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może przyłączyć około 100 razy więcej wody niż sama waży. Dzięki temu świetnie sprawdza się też w celu wypełnienia głębokich zmarszczek, uzupełnienia objętości policzków, konturowania ust. Preparat podawany w formie żelu wiążąc wodę pęcznieje, tym samym wypełniając lub wygładzając wybraną okolicę. Dzięki usieciowanej strukturze enzymy obecne w organizmie rozkładają go dość powoli, co pozwala cieszyć się efektem zabiegu przez wiele miesięcy.

nici PDO

Nici wykonywane z polidioksanu od dawna stosowane w chirurgii ogólnej.

Nici MONO – stosowane w celu stymulacji skóry do produkcji kolagenu. Zakładane na skórze twarzy i dekolcie, długofalowo redukują zmarszczki oraz poprawiają jakość skóry.

Nici SCREW – nici pamiętające swój kształt, działające jak małe sprężynki. Podtrzymują skórę, a jednocześnie stymulują ją do produkcji kolagenu.

Nici z haczykami – zakładane symetrycznie na twarzy podtrzymują wiotką skórę, „naciągają” ją wygładzając zmarszczki. Z czasem również stymulują tkankę do syntezy kolagenu.

osocze i fibryna bogatopłytkowa

Zabieg polegający na podaniu preparatu własnego odwirowanego osocza z zagęszczonym koncentratem płytek krwi. Aktywne trombocyty uwalniają w miejscu wstrzyknięcia czynniki wzrostowe – które łącząc się z receptorami dają sygnał do produkcji kolagenu, namnażania i dojrzewania komórek naskórka. Efektem jest poprawa widoczna poprawa gęstości, elastyczności i napięcia skóry. W przypadku podania preparatu w okolice owłosionej skóry głowy zauważalne jest zagęszczenie i poprawa kondycji włosów.

peelingi chemiczne

Zabiegi mające na celu wywołanie złuszczenie naskórka, a docelowo poprawę wyglądu skóry (regeneracja, wyrównanie kolorytu, eliminację przebarwień i zaskórników, zmniejszenie widoczności porów).

Przewiń do góry